Qarabag Media
Haqqımızda Əlaqə

MSK Milli Məclisə keçirilən seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb - SİYAHI


Tarix:2-11-2015, 10:44 Kateqoriya:Manşet / Gündəm

MSK Milli Məclisə keçirilən seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb - SİYAHI Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Azərbaycan Milli Məclisinə keçirilən seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb. Karabakhmedia.az Report.az-a istinadən xəbər verir ki, seçkilər ölkənin 125 dairəsində keçirilib.

MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib ki, ilkin nəticələrə görə aşağıdakı şəxslər növbəti 5 ilə Milli Məclisin deputatı seçiliblər. Təkcə 35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsindən hansı namizədin gəldiyi açıqlanmayıb.

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi – Talıbov Vasif Yusif oğlu
2 saylı Şərur seçki dairəsi – Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu
3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan dairəsi - Mehbalıyev Səttar Suliddin oğlu
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi – İbrahimov Eldar Rza oğlu
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi – Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi – Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı
7 saylı Ordubad-Culfa dairəsi - Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi –Quliyev Azay Əjdər oğlu
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi – Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi –Musayev Madər Ələsgər oğlu
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi – Hüseynov Aydın Nəsir oğlu
12 saylı Qaradağ-Binəqədi - Yasamal seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç
13 saylı Xəzər – Pirallahı seçki dairəsi – Əliyev Rauf Asif oğlu
14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Əliyeva Mehriban Arif qızı
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi – Quliyev Ülvi Zahid oğlu
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Mustafayeva Aytən İnqlab qızı
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi – Həsənov Elşad Eldar oğlu
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi – Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi – Məmmədov Hikmət Baba oğlu
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi – Əliyev Adil Abış oğlu
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi – İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi – Mollazadə Asim Nazim oğlu
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi –Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi – Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi – Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi – Quliyev Eldar Allahyar oğlu
29 saylı Səbail seçki dairəsi – Hacıyev Şəmsəddin Hümbət oğlu
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi – Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi –Quliyev Fərəc İbrahim oğlu
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Abıyev Ağacan Qulam oğlu
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi – Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Muradov Fuad Rauf oğlu
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi – ?
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Kərimzadə Pərvin Orxan qızı
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi – Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Fətiyev Xanlar Nuru oğlu
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi – Quliyev Musa İsa oğlu
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi – Mirkişili Tahir Famil oğlu
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Babayev Muxtar Bahadur oğlu
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi – Salayev Hacı Hacıbaba oğlu
45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu
46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Cəbrayılov Rəfael Kamil oğlu
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi – Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu
48 saylı Yevlax seçki dairəsi – Məmmədov İlham Kazım oğlu
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi – Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu
50 saylı Abşeron-Qobustan dairəsi- Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı
51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu
52 saylı Quba seçki dairəsi – Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Abramov Yevda Sasunoviç
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi – Süleymanov Tahir Süleyman oğlu
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Əliyev İlham Əli Səftər oğlu
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi – Hüseynov Rəfael Baba oğlu
59 saylı Salyan seçki dairəsi – Hüseynov Əliağa İzzət oğlu
60 saylı Salyan-Neftçala dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu
61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rəhimzadə Arif Qafar oğlu
62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Amaşov Əflatun Əhməd oğlu
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Quliyev Elçin Bəybala oğlu
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi – Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu
66 saylı Biləsuvar dairəsi - Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi – Həsənov Malik Əvəz oğlu
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi – İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Əliyev Nəriman Əlibala oğlu
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – Axundova Elmira Hüseyn qızı
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi – Quliyev Rüfət Atakişi oğlu
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi – Rəcəbli Hadı Musa oğlu
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi – Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi – Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu
77 saylı Astara seçki dairəsi – Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu
78 saylı Lerik seçki dairəsi – Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
79 saylı İmişli seçki dairəsi – Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi – Qənizadə Çingiz Aşralı
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi – Rzayev Tahir Musa oğlu
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi – Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu
84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Muradova Bahar Əvəz qızı
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Süleymanov Elxan Sirac oğlu
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi – Aslanov Novruzəli Davud oğlu
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu
88 saylı Göyçay seçki dairəsi – Hacıyev Sabir Kamal oğlu
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu
91 saylı Ucar seçki dairəsi – Hüseynov Vüsal Afqan oğlu
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi – Əliyeva Jalə Fazil qızı
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi – Oruc Zahid Məhərrəm oğlu
95 saylı Tərtər seçki dairəsi – Alıyev Sahib Eyvaz oğlu
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi – Qafarova Sahibə Əli qızı
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Əliyeva Sona Sakit qızı
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Rzayev Rövşən Şükür oğlu
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi – Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu
105 saylı Tovuz seçki dairəsi – Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşır qızı
107 saylı Qazax seçki dairəsi – Nəbizadə Kamran Telman oğlu
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi – Cəfərov Nizami Qulu oğlu
109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi – Əliyeva Kamilə Əlağa qızı
112 saylı Qax seçki dairəsi – Kərimli Azər Şəmşid oğlu
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi – Məsimli Əli Əhməd oğlu
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi – Feyziyev Cavanşır Əyyub oğlu
116 saylı Qəbələ dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi – Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi – Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu
121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu
122 saylı Xankəndi dairəsi - Qasımova Flora Qasım qızı
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi – Qurbanov Cavid Qənbər oğlu
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi – Məmmədov Elman Camal oğlu
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi – İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu.

Karabakhmedia.az










SON XƏBƏRLƏR
İbrahim Tatlısəsi azərbaycanlı həkim sağaltdı
İraq Kərkükdən yenidən neft ixracına başladı
"Azərbaycan televiziyalarından bütün şou verilişlərini yığışdırardım" — Xeyrəddin Qoca
Azərbaycana qayıdan sabiq nazir yenidən xəstəxanaya yatırıldı
Gələn il pensiyalar 35% artacaq - Nazirdən açıqlama
Belçikada insan cəsədindən gübrə kimi istifadə ediləcək
Gələcək rektora müraciət
Deputat Mahir Abbaszadə yüksək vəzifəyə təyin olundu
"Müalicəmi bitirib Bakıya qayıdacağam" — Rasim Balayev
“Özünü pis kişi eləmə...” - “Qoy başına kül qoysunlar...”
Bakıda güclü yanğın: Alov məktəb və yataqxananı ağuşuna alıb
"Azərbaycanda əməkhaqları digər ölkələrlə müqayisədə çox aşağıdır" — Ziyad Səmədzadə
"Məndən küsüb, inciməyə nə var ki..." — Nizami Abbasovun şeirləri
Flora Kərimova nazirin yerində oturmasından danışdı: “Heç kimə heç nəyi keçməyəcəyəm”
Sənədləri qaydasında olan 114 şəhidin 146 vərəsəsinə birdəfəlik ödəniş edilib
Ərdoğan ABŞ-ın 3 PKK liderinin başına mükafat qoymasını “oyun” adlandırdı
Ukraynada polis rəisi olan azərbaycanlı xanım
Seçkilər heç nəyi dəyişməyəcək - Hədəf yenə Yaxın Şərq və İrandır
Yerli sakinlər və məcburi köçkünlər Bakı “Lift-təmir” İB rəhbərliyinə MİNNƏTDARLIQ ETDİ
Klinton yenidən prezidentliyə namizədliyini irəli sürmək istəyir
Türkiyədən bayraq gününə dəstək - FOTO
Mustafa Kamal Atatürkün ölümündən 80 il ötür - VİDEO
Bir kərə yüksələn bayraq bir daha enməz!
Qurban Qurbanov robot qapıçıya qol vurmağa çalışacaq
Xalq artisti Amalya Pənahova dəfn olunub
“Anamı gecə ilə aparıb Laçında dəfn etdik” - 54 gün mühasirədə qalan şəxslə müsahibə
“Bu çöllər bizə lazım deyil... torpaqları qaytarmağa hazırıq...” - Paşinyanın kitabı başına bəla olub
Bayrağı düşmənə verməyən oğul - NATİQ QASIMOV
Türkiyə və Türkmənistan Trans-Xəzər qaz kəmərini müzakirə ediblər
“...Qırmızı koftalı, yaşıl tumanlı...” — Xan Şuşinski bayrağımızı gizli musiqi ilə vəsf etmişdi